Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Bezsilne

Na pół miesiąca świat, przyjaciele, partnerzy dla nich znikają. Seks staje się wrogiem, czarne myśli ciągną w dół, samoocena spada do zera. To jak zespół napięcia przedmiesiączkowego razy sto. Czym jest PMDD?

Czytaj dalej

Skąd się biorą żebraczki

Masz za małą miednicę, dziecko jest za duże albo źle ułożone – dowiesz się o tym długo przed porodem, w komfortowej przychodni. Miliony kobiet dowiadują się, gdy zaczynają rodzić. A potem, okaleczone i cuchnące, lądują na ulicy.

Czytaj dalej

Menstruacja zajmuje kobiecie pięć lat życia. Dobrze dobrane środki higieniczne sprawią, że nie będzie to czas dyskomfortu

„Naprawdę można skutecznie walczyć z bólem i obfitym krwawieniem podczas menstruacji, tak aby ten czas nie był wycięty z życia, nie prowadził do nieobecności w szkole czy w pracy. Pomagają w tym także środki higieniczne, które kobiety mają do dyspozycji”

Czytaj dalej

Miesiączka to nie oczyszczenie organizmu z toksyn

– Krew miesięczna to taka sama czysta krew jak ta, która płynie przez nasze serce czy płuca, wzbogacona o substancje odżywcze, z których czerpałby zarodek, gdybyśmy zaszły w ciążę – mówi Natalia Miłuńska.

Czytaj dalej

Podczas menstruacji ciało domaga się spokoju i relaksu

Podczas miesiączki macica powinna się opróżniać, krew musi mieć swobodne ujście, a niektóre ćwiczenia mogą to utrudniać.

Czytaj dalej
Następna strona
1/7