Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.
„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".
Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:
Podczas miesiączki macica powinna się opróżniać, krew musi mieć swobodne ujście, a niektóre ćwiczenia mogą to utrudniać.
Podobno moda nie ma wieku, ale można mieć poczucie, że przydatność trendów kończy się po 50. roku życia. Mniej więcej wtedy statystyczna kobieta zaczyna znikać z obszaru zainteresowania branży odzieżowej. Dalej sięga się po jej pieniądze, ale komunikacja staje się jednostronna: z jej portfela do kieszeni producenta.
Czy wiecie, na czym polega problem ubóstwa menstruacyjnego i dlaczego dotyczy on każdego i każdej z nas? Nie? Zapraszamy zatem do odsłuchania podkastu przygotowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” i Kulczyk Foundation w ramach akcji „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach”.
W pobliżu bloku spotykam czasami młodą mamę z ponad 2-letnim synkiem. Ona siada na ławce z telefonem, a mały snuje się sam po trawniku. Mama wciągnięta w wirtualny świat w ogóle nie reaguje na jego prośby o uwagę. Mnie się serce kraje, bo mam wrażenie, że ta dziewczyna zachowuje się, jakby wyprowadzała psa.
– Wielorazowe produkty wymagają zmiany myślenia, ale wiele kobiet je sobie chwali. Są bezpieczne dla zdrowia i nie generują ton plastikowych śmieci – przekonuje Natalia Miłuńska.