Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Podczas menstruacji ciało domaga się spokoju i relaksu

Podczas miesiączki macica powinna się opróżniać, krew musi mieć swobodne ujście, a niektóre ćwiczenia mogą to utrudniać.

Czytaj dalej

Przeterminowane

Podobno moda nie ma wieku, ale można mieć poczucie, że przydatność trendów kończy się po 50. roku życia. Mniej więcej wtedy statystyczna kobieta zaczyna znikać z obszaru zainteresowania branży odzieżowej. Dalej sięga się po jej pieniądze, ale komunikacja staje się jednostronna: z jej portfela do kieszeni producenta.

Czytaj dalej

Czym jest ubóstwo menstruacyjne? (podkast)

Czy wiecie, na czym polega problem ubóstwa menstruacyjnego i dlaczego dotyczy on każdego i każdej z nas? Nie? Zapraszamy zatem do odsłuchania podkastu przygotowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” i Kulczyk Foundation w ramach akcji „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach”.

Czytaj dalej

Ona wyprowadza dziecko jak psa. Jej brak zainteresowania synem mnie irytuje

W pobliżu bloku spotykam czasami młodą mamę z ponad 2-letnim synkiem. Ona siada na ławce z telefonem, a mały snuje się sam po trawniku. Mama wciągnięta w wirtualny świat w ogóle nie reaguje na jego prośby o uwagę. Mnie się serce kraje, bo mam wrażenie, że ta dziewczyna zachowuje się, jakby wyprowadzała psa.

Czytaj dalej

Kubeczek menstruacyjny i podpaski wielorazowe pomagają odczarować miesiączkę

– Wielorazowe produkty wymagają zmiany myślenia, ale wiele kobiet je sobie chwali. Są bezpieczne dla zdrowia i nie generują ton plastikowych śmieci – przekonuje Natalia Miłuńska.

Czytaj dalej
Następna strona
1/39