Jeśli w kosmos, to tylko z rodziną!

Wydarzenia

Wyobraź sobie, że lądujesz na nieznanej planecie. Nazywa się Rodzina i zamieszkują ją przeróżne postacie - małe i duże. Każda z nich jest inna i wyjątkowa, ale razem tworzą wspólnotę. Silną, mądrą, wspierającą się, ale i borykającą z różnymi problemami. Brzmi znajomo? Jeśli i Wy macie czasem słabsze dni i chcielibyście wzmocnić Wasze relacje, zapraszamy do zabawy z grą planszową „Rodzinny kosmos".

Gra składa się z „Planu lotu” - pięknej planszy, narysowanej przez Martę Frej. Prowadzi ona graczy pomiędzy poszczególnymi obiektami, gdzie wykonują oni różne zadania. Historia może być  rozgrywana w całości,  podczas jednego wieczoru  lub w  fazach, stopniowo, w  sposób rozłożony w czasie. Do planszówki dołączona zostanie instrukcja, która pomoże odnaleźć się w zasadach gry.

Jesteście ciekawi, co może Was spotkać podczas rodzinnej wyprawy w kosmos? Być może wylądujecie na Planecie Uważności. Zapewne dopadnie Was Deszcz Złości, ale i Deszcz Radości. Sprawdzicie też, jak wygląda życie na Planecie Samodzielności.

Wszystkie zadania, które przyjdzie Wam wykonać - samodzielnie lub z pomocą rodziny - pomogą rozwijać empatię, ćwiczyć współpracę i uważność. Zachęcą też do rozmów o marzeniach, emocjach oraz uczuciach: tych przyjemnych, jak radość i tych, za którymi nie przepadamy, jak złość, smutek czy strach. Gra pomoże oswoić te trudne emocje i podpowie, jak sobie z nimi radzić, kiedy już się pojawią. Bo przecież wszystkie one są zupełnie normalne i dotyczą nas wszystkich.

Zabawa w "Rodzinny kosmos" daje to, co najcenniejsze: czas, uwagę i szansę na lepsze, głębsze poznanie siebie nawzajem, by z czułością budować nasze relacje./

Gotowi na wyprawę w nieznane?

Ściągnij grę w wersji do wydruku.

Wersja drukowana dołączona jest do wydania „Gazety Wyborczej” z 1 czerwca 2020 r. – już w kioskach i innych punktach sprzedaży prasy.

Aktualności

Czym jest ubóstwo menstruacyjne? (podkast)

Czy wiecie, na czym polega problem ubóstwa menstruacyjnego i dlaczego dotyczy on każdego i każdej z nas? Nie? Zapraszamy zatem do odsłuchania podkastu przygotowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” i Kulczyk Foundation w ramach akcji „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach”.

Dowiedz się więcej

50 śmiałych kobiet

Magazyn „Wysokie Obcasy” przedstawił listę „50 śmiałych 2020 roku”. Znalazły się na niej kobiety, które w ubiegłym roku zmieniały Polskę. Wśród nich - prezeska Kulczyk Foundation, Dominika Kulczyk.

Dowiedz się więcej

Kulczyk Foundation pomaga kobietom na całym świecie

Od 2013 r. Kulczyk Foundation niesie mądrą pomoc, przeciwdziałając różnym formom dyskryminacji i nierówności, dotykającym kobiety i dziewczynki. Działalność kierowanej przeze mnie fundacji zakłada wykorzystywanie zrównoważonych rozwiązań. Poza wsparciem finansowym przekazujemy więc także niezbędną wiedzę, prowadząc działania edukacyjne. Tylko w taki sposób osiągnąć można trwałą, pozytywną zmianę i zbudować rzeczywistość pozbawioną ograniczeń ze względu na płeć - pisze Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Dowiedz się więcej